Breadcrubs
تیم امید های استقلال تهران که بازی برده را تساوی عوض کرده بود وقتی نتوانست در زمین نتیجه مطلوب را بدست آورد با تحریک هوادران پاس و حاشیه سازی سعی داشت تمرکز بازیکنان و مربیان را بر هم بزند که در نهایت به مقصود نرسید.

هفته هشتم مسابقات فوتبال امید های لیگ برتر با حواشی عجیبی همراه بود.روز گذشته تیم فوتبال پاس در ورزشگاه امام رضا (ع) میهمان امید های استقلال تهران بود که در نیمه اول بازی با سوت های یک طرفه داور بنفع میزبان و با نتیجه دو بر صفر به اتمام رسید. در طول نیمه اول 5 بازیکن از تیم امید که در بین 18 نفربرای بازی نبودند بر روی سکوها حضور داشتند.این در حالی است از تیم استقلال بیشتر 15 یا 20 نفر متشکل از مربیان و بازیکنان در جایگاه تماشاگران مشغول به تشویق تیم خود بودند. با شروع نیمه دوم  و بعد از زمانی که پاس به اولین گل خود رسید ناگهان ماموران حراست ورزشگاه میزبان به سمت بازیکنان پاس حاضر در سکوها رفتند و سعی در بیرون کردند آنان از مجموعه امام رضا را داشتند.همانطور که همه فوتبال دوستان می دانند حتی اگر تشویق تیم خودی خلاف مقررات باشد (که نیست) تشخیص این مطلب و  تذکر و یا ممانعت از حضور تماشاگران وظیفه ناظر بازی است و اجرای آن توسط عوامل نیروی انتظامی  صورت می پذیرد نه توسط نیروهای حراست و نگهبانی مجموعه امام رضا (ع).اگرچه این رفتار فقط جهت متشنج کردن نیمکت پاس و برهم زدن تمرکز بازیکنان صورت گرفت اما با به ثمر رسیدن گل دوم و تساوی تیم پاس، شدت پیدا کرد و با توهین و هتک حرمت از سوی نگهبانان همراه شد وحتی میانجیگری سرمربی تیم پاس هم افاقه نکرد و هنگامی که با مقاومت بازیکنان پاس روبرو شدند  از اسپری فلفل استفاده کردند که این امر سبب آسیب رسیدن به نفرات حاضر در جایگاه تماشاگران و ضرب و شتم بازیکنان و مربیان تیم میهمان شد و سرانجام با دخالت نیروی انتظامی این قائله خاتمه یافت. البته این اتفاق نه برای اولین بار که مکررا توسط  تیم میزبان و با هدایت مدیر آکادمی استقلال، ناصر فریادشیران در بازی های پرسپولیس، پیکان و ... اتفاق افتاده است که گزارش آن در هیئت فوتبال استان تهران موجود است.

متاسفانه باشگاه استقلال بدلیل در اختیار داشتن رسانه های مختلف سعی در معکوس نشان دادن این درگیری و بهره برداری به نفع خود در جهت تضییع حقوق سایر تیم ها از جمله پاس تهران را کرده است و با سیاه نمایی می خواهد نقاط ضعف خود چه در زمین بازی و چه در امور فرهنگی را از دید هوادارن خود و مخاطبان فوتبال پایه دور نگه دارد.

باشگاه فرهنگی ورزشی آموزشی پاس ضمن محکوم کردن این رفتار دوگانه و ناجوانمردانه یادآور می شود که اولین رسالت هر مجموعه ای که در رده های پایه فعالیت می کند مباحث فرهنگی و فرهنگ سازی ست و از دامنه این آموزش صحیح است که قله های رفیع ورزش درنوردیده خواهد شد.

بالا