Breadcrubs
هجدهم بهمن برای حسن آقای حبیبی بزرگمرد فوتبال ایران یک تاریخ مهم است زیرا وی در چنین روزی بدنیا آمد و در همین روز هم از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه پاس، حسن حبیبی دقیقا 50 سال قبل در چنین روزی در یک دیدار نمادین بین منتخب فوتبال ایران و تیم جوانان کشورمان از فوتبال خداحافظی کرد.نکته جالب این بازی حضور سر استنلی ماتیوس چهره بزرگ و کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلستان با سن و سال بالا بعنوان مهاجم بود.

حسن حبیبی متولد 1318 در کرمان است و در تیم های  شاهین (پرسپولیس)، تاج(استقلال) و پاس بازی کرده است.وی در سال 1348 بعنوان مرد سال فوتبال ایران انتخاب شد و دوبار سابقه حضور در المپیک (یکبار در قالب  بازیکن و بار دیگر در قامت مربی) را دارد.ایشان همچنین مدال نقره مسابقات آسیایی را کسب کرده است.

حبیبی با لباس پاس دوبارقهرمان جام باشگاه های تهران، دوبار جام حذفی و دوبار قهرمان کشور شده است و در کسوت مربیگری توانست با تیم بزرگ پاس در جام تخت جمشید دو سال پیاپی (1355 و 1356) بالاتر از پرسپولیس و تاج به مقام قهرمانی دست یابد.

بزرگ مرد پاس  با معرفی مردانی چون خداداد عزیزی، رضا شاهرودی، یحیی گل محمدی، افشین پیروانی، جواد منافی، نیما نکیسا، کریم باقری، مهرداد میناوند و مهدی مهدوی کیا نشان داد که در کارش یک مربی موفق است.

در تصویر اول مکری رییس فدراسیون فوتبال برگردن حسن آقا گل انداخته است و سمن چپ حسن حبیبی، ماتیوس و منصور رشیدی دیده می شوند و سمت راست او مرحوم عزیز اصلی و فرامز ظلی قرار دارند.

در تصویر دوم نیز حسن حبیبی (چپ) با سر استنلی ماتیوس دست می دهد.

با آروزی سلامتی برای حسن حبیبی عزیز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالا